Inventarizace hmotného majetku - RAMI CZ
Zásuvkové rozvodnice RAMI - Rami CZ - elektrotechnologie a elektronika

Inventarizace hmotného majetku

Zájmem každé společnosti je mít přehled o umístění investičního majetku a také znát jeho původ, pořizovací hodnotu, důvod a způsob jeho vyřazení, popřípadě zodpovědnou osobu. Provádět inventarizaci majetku a závazků s přímou vazbou na podnikové účetnictví také předepisuje zákon o účetnictví.

Označení majetku

Nejdůležitějším prvkem přesné identifikace je správné označení. Majetek, dokumenty nebo například budovy můžeme označit několika způsoby - pomocí čárových kódů, čipů, magnetických proužků, apod. Bezesporu nejvýhodnější je použití čárových kódů. Tento způsob je přesný, jednoduchý, ale také levný.

Data se zpracovávají elektronicky. Čas potřebný pro celou inventarizaci majetku se tak výrazně snižuje. Můžete tak zapomenout na pracnou a chybovou papírovou formu. Systém je naprosto přehledný a navíc máte k dispozici aktuální data.

Jak to celé funguje

K polepování jednotlivého majetku se většinou používají štítky z různých materiálů, jako například papír a PVC. Dají se využít i speciální samolepící štítky s bezpečnostními prvky, které etiketu při pokusu o její odlepení, jednoduše znehodnotí. K aplikaci dat na štítek se používá speciální tiskárna, která oproti běžným inkoustovým tiskárnám umí potiskovat i jiné materiály než papír.

Údaje z etiket načítá obsluha snímačem čárových kódů, který přesně identifikuje kód majetku. Snímač je vybaven interní pamětí, do které lze uložit databázi předpokládaného umístění majetku a další informace. Po nasnímání čárového kódů čtečka automaticky vyhledá a zobrazí informace o konkrétním druhu majetku. Nakonec se sesbíraná aktuální data přenesou do evidenčního softwaru v počítači.. V něm je pak možné evidovat karty majetku obsahující informace o pohybech, odpisech, hodnotách majetku a dalších souvisejících údajích.

Inventura na klíč

Nemáte sami na inventuru dost sil, čas či zaškolené pracovníky? Provedeme Vám inventarizaci majetku na klíč. Touto službou se rozumí provedení fyzické inventarizace dle vlastních požadavků. Zajistíme vše od hardwaru až po zaškolený personál a dodáme vám výsledek inventury na stůl. V tomto případě se nemusíte blíže seznamovat s problematikou nebo vynakládat finanční prostředky na nákup zařízení.

Inventarizace hmotného majetku

Firma RAMI CZ s.r.o. Vám nabízí kompletní služby inventarizace majetku .
Více informací na telefonním čísle: 777 324 822, a nebo na e-mailu: slapansky@rami.cz